Aykut Baş 10.01.1996’da İstanbul’da doğdu. 1998 senesinden beri memleketi Kırşehir’de yaşamaktadır. İlk ve ortaöğretimini Kırşehir Sırrı Kardeş ilk öğretim okulunda tamamladıktan sonra Kırşehir Endüstri Meslek Lisesinde Bilgisayar bölümünde eğitim hayatına devam etti. 2012 yılında gazetecilik hayatına 3 arkadaşı ile birlikte kurduğu yerel bir haber portalı ile katılan Aykut Baş, aynı yıl içerisinde haber portalını başka bir firmaya satarak evranhaberajansi.com’u 2 arkadaşı ile birlikte kurdu. Kısa bir süre sonra haber portalının tüm haklarını arkadaşlarına paylarını ödeyerek satın aldı.

Bu sürecin ardından 2013 yılı Kasım ayında yerel haberlerin yayını için Kırşehir’e özgü haber portalı evranikirsehir.com’u kurdu. Ekibi ile birlikte hazırladığı web programlarının yayını için Evran TV’yi kurdu. Bir süre ayrı bir web sitesi olarak yayın hayatını sürdüren platform 2018 yılında faaliyetlerini sonlandırarak evranhaberajansi.com bünyesinde ve sponsor yayıncı platform bünyesinde yayın hayatını sürdürdü.

2016 yılında Gazetecilik hayatını profesyonel hayata taşımak adına Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünde eğitim hayatına başladı. 2020 yılında okuldan mezun olarak profesyonel olarak gazetecilik hayatını sürdürdü.

2017 yılından itibaren yerel bir gazetede köşe yazıları yayınlanmaya başladı.

2018’in Mayıs ayında savunmagünlüğü.com’u kurdu. Bu alanda Milli Sistemler isimli programı bizzat kendisi seslendirerek hazırladı.

2019 yılında EHA’yı güçlendirmek amacı ile yerel haber portallarını da evranhaberajansi.com bünyesine katarak EHA yerel hizmeti ve EHA Sport hizmetini hayata geçirdi.

Bu gün Evran Haber Ajansı Azerbaycan Türkçe’si ve İngilizce olmak üzere Türkçe ile beraber 3 ayrı dilde yayın yapmaktadır.

Derviş Sıddık ve 21. Yüzyıl Hafiyesi “Pişmandar” isimli yayımlanmış iki kitabı bulunmaktadır. Evran Haber Ajansı ve Savunma Günlüğü haber portallarının genel yayın yönetmeni ve imtiyaz sahibidir.

Şimdi paylaş