İyilik yaptınız kötülük buldunuz vaz geçmeyin. Üzüldünüz mutluluğa sırt çevirmeyin. Üzüldünüz gülmek için beklemeyin. İyilik ve dürüstlükten kaybettiniz. Kendinizi bozmayın. Onları düzeltmek için çabalayın. Eğer vaz geçerseniz her zaman kaybeden olacaksınız. Gördükleriniz, yaşadıklarınız belki sizi yanıltacak. Ama günü geldiğinde göreceksiniz ki! onlara benzediyseniz kaybettiniz. Onları kendinize benzettiyseniz kazandınız.

——————————————————-

Davası menfaati olan görünürdür. Göz önündedir. Sesi fazla çıkar. Davası yüreğindeki yangın olan ise sessizdir. Sessizce ve derinden yürür yolunu, çünkü bilir ki görünür olmak doğru olmak değildir. Yüreğinde yanan ateş gün geçtikçe harlanır. Harlandıkça daha çok pişirir onu, davası yüreğindeki yangın olan bilir ki! Vakti geldiğinde sesi gür ve tok çıkacaktır. Bilir ki konuşması gerektiğinde kimse onun durduramayacaktır.

——————————————————-

Bu ülkenin yarınını inşa edecek gençliği tembelleştiriliyor. Tüm Dünya’da olduğu gibi bizimde geleceğimizi çalıyorlar. Her 12 yaşına gelmiş gencimiz ben bu ülke için ne yapabilirim derdi ile dertlenmiyorsa bu uğurda uğraş vermiyorsa bizim yarınımızın garantisi ortadan kalkar. Geleceğimiz zora düşer. Gençlerimiz ülkem için çalışmalıyım bilincine sahip olmalı ve beyhude uğraşlar peşinde ve cafe köşelerinde zayii olmamalılar. Onların bu bataklığa düşmelerine engel olmalıyız.

——————————————————-

Türkiye vatanı için çalışanlar ile menfaati için çatışanların bir araya geldiği bir yerdir. Bu savaşta vatanı için çalışanların kazanması için dua etmeli ancak sadece bununla yetinmemeliyiz. Elimizi taşın altına koyup ülkemiz ve milletimiz için yapabileceğimizin en iyisini yapmayı hedeflemeli ve vatanı için çalışanları desteklemeliyiz. Yoksa bu savaşı kaybedersek geleceğimizi tamamen kaybedeceğiz.